top of page

Numeroloji Nereden Geldi?

Numeroloji, sayı bilimi, İyonyalı filozof  matematikçi Pisagor tarafından dini ve bilimsel yanları olan bir sistem olarak kurulmuştur. Evreni açıklamanın yolları aranırken daha eski ruhsal bilgiler sayesinde araştırma ve felsefe ile birlikte ilk kez Mısır'da bulundu.

Neden Kullanılır?

Numeroloji dünyaya geliş amacı, kader, isim ve doğumu sayılarla yorumlamak amacıyla kullanılır. Ancak bulunma sebebinde evrenin var oluşuna dair merak vardır. Bilmek, öğrenmek ve değişen evrensel ve gökyüzünü takip etmektir.

Sayılar, evrenin ya da kozmosun bizimle anlaşma şeklidir. Numeroloji evreni ve yaradılışı incelemek amacıyla yapılan araştırmalarda evrenin matematiği olarak keşfedilmiş ve bu mükemmel sistemin matematiği olduğu ortaya konmuştur. Evreni ve kendini anlama ihtiyacıdır.

Numeroloji mi, Ebced mi ?

Batı astrolojisine göre isim enerjisi yorumlamada kullanılan tekniğin adı numerolojidir. İslami kökeni kullanan teknik ebceddir.

Numeroloji ve Ebced'in Farkı

Hesaplama şekli, verilen anlamlar  birbirinden farklıdır. Bu sebeple yorumlarda çıkacak sonuçlar farklılık gösterebilir.

Numeroloji mi doğru Ebced mi doğru ?

Bunu kendi enerjinize sorun. Enerjinizin doğu kültürüne ya da batıya yönelik olmasına göre, kullanmak istiyeceğiniz ilim sizin kararınızdır.  

Sayıların Anlamı

1'in Anlamı

1  sayısındaki kişilerin karakterinde bağımsızlığına ve özgürlüğüne düşkündür. Yaratıcıdır ve egoları yüksektir. Kendine düşkündür.Bu insanların liderlik özellikleri ön plandadır. Oldukça hırslıdır ve iş hayatında aşırılıktan kaçınmalıdır.  Hem aceleci davranmaktan hemde hükmedici davranmaktan uzak durmalılar.

2'nin Anlamı

2 sayısındaki kişilerin karakterinde sezgileri kuvvetlidir. İş birlikçidir ve aşırı duyarlıdır. Tasarım ve kavrama yeteneği vardır. Bu insan hem barış yanlısıdır hemde sevgi doludur. Eleştirici biridir ve ortaklık için en çok idealdir. Detaylara fazla takılıp kalmamalı ve yalnız kalmamaya özen göstermelidir.

3'ün Anlamı

3 sayısındaki kişilerin karakterinde sanatsal anlamda çok kabiliyetlidir. Sosyal bir kişiliğe sahiptir. Dost canlısıdır ve yüzeysel düşünür. Dışa dönük bir insandır. Eğlenceyi sever ve hayattan zevk alır. Monotonluğu sevmez, yaratıcı ve duyarlıdır.Disiplin konusunda sıkıntıları vardır  ve disiplinli olmayı öğrenmelidir.

4'ün Anlamı

4sayısındaki kişilerin karakterinde Sağlam bir karakteri vardır. Pratik bir insandır ve oldukça güvenilirdir.Çalışma konusunda oldukça disiplinlidir. Başarılı olmak için her şeyi yapar. Çok iyi bir arkadaştır. Aşırı güvenlik duygusunun kaçınmalıdır. Kendi yöntemlerine bağlıdır ve değişmekte zorlanır. 

5'in Anlamı

5 sayısındaki kişilerin karakterinde Özgürlüğüne düşkündür ve gezmeyi çok sever. Uyum içinde yaşamayı bilir. Erotizme de eğilimli biridir. Cesaret konusunda iyidir ve ikna kabiliyeti yüksektir. Güzel şeyleri kendisinde toplamayı sever. Can sıkıntısına hiç gelemez. Bu yüzden dikkatli olmalıdır ve amacından sapmamalıdır. Yaratıcı ve kalıpları yıkarak yeni düzen kurmak ister.

6'nın Anlamı 

6 sayısındaki kişilerin karakterinde aşk adamıdır ve sorumluluklarının farkındadır. Anlayışlıdır ve her şeye karışır. Aşık olduğu kadar kıskançtır.Mutlu ve sıcak bir kişiliğe sahiptir. Güvenilir, koruyucu ve sağlam kişiliğe sahiptir.Sevdiği için her şeyi yapar. Fedakarlıktan kaçınmaz. Başkaları tarafından ihmal edilmiş olma duygusunda ve aşırı kötümser hissetmekten kaçınmalıdır.

7'nin Anlamı

7 sayısındaki kişilerin karakterinde Zeki ve ruhsal yönden kuvvetlidir. Zihin analizini iyi yapar ve eleştiren bir kişiliğe sahiptir. Oldukça baskındır ve sır saklamayı bilir. Düşünür gibi derinlere dalar. Değişken bir yapısı vardır. İyi şeyleri elde edememe ve yalnız kalma duygusunu bir kenara atmalı. Soğuk ve mesafeli durmaktan kaçınmalıdır.

8'in Anlamı

8 sayısındaki kişilerin karakterinde Yöneticilik yetenekleri ön planda olur. Organizasyon yeteneği oldukça yüksektir. Güçlü bir kişiliğe sahiptir ve maddi anlamda oldukça güçlüdür.Kararlı ve sonuca odaklı bir kişiliğe sahiptir. Parasal anlamda oldukça başarılıdır. Amacına giden yolda karşısında gördüğü insanlara karşı vurdumduymaz ve duygusuz davranmaktan kaçınmalıdır. 

9'un Anlamı

9 sayısındaki kişilerin karakterinde Sanatsal anlamda yeteneklidir. Hümanist bir kişiliğe sahiptir. Romantizm ve duygusallık onun işidir. Konforu seven biridir.Sezgileri oldukça kuvvetlidir. Duyarlı ve yaratıcı özelliklere sahiptir.Kendisini ispatlamak için her şeyi yapar. Tek yapması gereken kötü alışkanlıklarını terketmek ve küçük detayları takılıp kalmamaktır.

11'in Anlamı

11 sayısındaki kişilerin karakterinde sezgi gücü gelişmiştir.Ülkücü özellikleri ön plandadır. Keşif yeteneği gelişmiş ve oldukça duyarlıdır. Aynı zamanda fanatiktir.Hayal eder ve öngörüleri oldukça iyidir. Sanatsal özellikleri de öne çıkar. Gergin olmamalı ve aşırı duyarlı olmamaya gayret etmelidir.

22'nin Anlamı

22 sayısındaki kişilerin karakterinde İdealist bir kişiliğe sahiptir. Parayı kendine çeken ve maddi alanlarda başarılı olur. Zenginliği çabuk elde eder. Ayrıca saldırgandır.Pratik düşünür ve amacına sadık kalır. Evrensel bir düşünce sistemine sahiptir. Geleceğe çok fazla düşkün olmamalı ve dünyaya erken gelmiş olma duygusundan kurtulmalıdır.

6-9
11-22

NUMEROLOJİ

Numeroloji, kadim bilgilerden bugüne aktarılan sayı simge sistemidir. Kainatın kusursuz matematiğini,  bizim anlayacağımız dilde ifade etmek üzere numerolojide sayılar her bir çakrayı temsil eder. Sayıların anlamını kısaca ifade etmek için harflerin sayı anlamları vardır.  Harfler sayılara, sayılar hesaplanarak numerolojiye ve sayı anlamları ise numerolojideki sayılarla ifade edilir. Numeroloji sayesinde doğum tarihinden ve isimlerden çıkan sonuçlar kader sayısı, kişilik sayısı, isim sayısı olarak bir araya getirilip uzmanlar tarafından yorumlanabilmektedir.  

Numerolojide kaç sayı var, sorusuna cevap şöyle verilebilir : her bir sayı bir çakrayı temsil eder.  Farklı alfabelere göre numeroloji değerleri farklı olabilirken, değişmeyen kısım ise hesaplamanın sonunda sayıların 1'den 9'a kadar olabileceğidir. İsim numeroloji hesaplama sırasında, harflerin sayıları toplanır ve toplam 9'dan büyük olduğu her durumda çıkan sayının rakamları birbiriye toplanarak sadeleştirilir ve 10'dan küçük bir sayı elde edilene kadar yapılır. 1 ile 9 arasında olan sayılar dünyadaki kaderin, doğumdan önce ne şekilde belirlendiğinin kanıtı olarak yorumlamada anlaşılacaktır !

Numeroloji hesaplamada, istisna durumlar bulunur. Bu sayılar 11, 22 ve 33 olarak kadim bilgilerde yer almaktadır. Bu sayılar üstat sayılar olarak karşımıza çıkar ve enerji alanında 9'dan sonraki çakraların devamı olarak simgeleştirilmiştir. Her üstat sayı çıkmayan insanların da enerji alanında tüm çakralar vardır ancak 11, 22 ve 33 numeroloji sayısıyla doğan kişilerin bilinçsiz ya da bilinçli bu çakraları daha aktif olabilir. Bu sebeple hesaplamada, numerolojide üstat sayıya ulaşılırsa toplama bitirilir. Bu ise numerolojide hangi sayılar vardır sorusuna bir cevaptır.

Harflerin Numerolojisi

numeroloji - sayilarin anlami - numeroloji hesaplama.png
Ara
bottom of page